Siste 10
Bussekaillan vartet opp med "støgg-gammel" musikk (30.07 | 22:13)
- Som å spise himmelen (30.07 | 16:05)
Trekkspill og rap (30.07 | 13:20)
Nå har Hitra og Snillfjord fylkets laveste ledighet (30.07 | 13:10)
Trekkspill og rap (30.07 | 13:07)
Stadionrockerne i 1001 på åpningskvelden (30.07 | 15:25)
Nå har Hitra og Snillfjord fylkets laveste ledighet (30.07 | 11:21)
Mann i havsnød etter motorstopp (30.07 | 08:18)
Høy småjentefaktor (29.07 | 15:58)
Her er "lurehunden" (30.07 | 08:05)
Siste diskuterte saker
Mest debatterte sak
Forsida
Si din mening
Greit å klippe plena på søndager?
Søk i arkivet
TV-adressa:
Fra Kabelkrøll til K-A-O-S
Fire kreative mennesker fra Frøya bidrar med kreativ og fargerik kunst under dagens fylkesmønstring i UKM.
Jorunn (15), Henrik (15) og Bjørnar (14) fra Frøya bestemte seg for å melde seg på UKM bare for å være med en gang. For opplevelsens skyld. Dermed fant de frem maling, og lerret å sammarbeidet med et og samme bilde. Et bilde fult av farger!
Kunstneriskfrihet var stikkordet, for det eneste de passet godt på var å ikke blande for mye gult og grønt ved siden av hverandre, fordi de mener at det ikke tar seg så bra ut.
Etter fem minutter med maling og moro er kunstverket ferdig, med hjelp fra søsteren til Christina (hun var også med på kunstverket, men var ikke på kulturhuset i dag). Alle tre hadde tenkt at bilde skulle hete Kabelkrøll, men siden det ble for lite krøller til syvende og sist fikk kunsten navnet K-A-O-S i stede.
Ingen av ungdommene maler mye på fritiden. ”Stort sett maler vi på skolen,” sier Bjørnar, men alle er glade i kunst.
Henrik er mye hos venner og liker og høre på musikk. Jorunn ser mye på tv og er ofte sammen med venner, mens Bjørnar er veldig glad i å spille FarmVill på facebook. Favorittfilmen hans er gode gamle Flåklypa.
Alle tre synes at UKM er et heftig og bra opplegg for ungdom, men de mener at kunsten forsvinner litt i mengden. De synes galleriet er litt gjemt, og det er jo synd. ”vi hadde selv problemer med å finne veien til kunstutstillingen,” forteller Henrik.
Til syvende og sist vil de konkluderer med at UKM er morsomt og de vil anbefale alle andre kulturspirer å melde seg på neste år!
Årets fylkesmønstring pågår på Brekstad i dag (lørdag).
|
|


