Da inviterer prest Thormod Høyen til olsokgudstjeneste og sammen med seg har han fått med sine musikalske venner Magne Romestrand på trekkspill og Stein Ratkje på fiolin.
- Det blir i tillegg til en oppløftende gudstjeneste, allsang med kjent og kjær musikk og solistinnslag, sier Thormod Høyen, som også vil fortelle litt om olsok denne kvelden.
– Det har vært tradisjon for å holde olsokgudstjeneste på Forsnes og etter et par år med pandemi og avlyste arrangement er det fint å kunne benytte denne kirka igjen, forteller Thormod, som fungerer som sommerprest på både Hitra og Frøya i år.
Musikken i Forsnes blir varm, variert, rik og inkluderende, lover presten.
- Ikke minst blir det et fint fellesskap der menighetsrådet inviterer til kirkekaffe i etterkant. Dere er hjertelig velkommen alle sammen, både fastboende og sommergjester på Hitra, forteller presten, som nok også vil gi en sprudlende gudstjeneste sammen med sine musikalske venner.