Førstkommende lørdag blir det hot, svingende New Orleans-jazz på Sula. JaZZmaZZørene er et av Norges mest populære band innen denne sjangeren, og har holdt et 100-talls konserter i Norge og Danmark.
JaZZmaZZørene spiller musikk i en stil basert på artister som Louis Armstrong, King Oliver, Jelly Roll Morton og Clarence Williams. Katalogen inneholder også låter fra den første swingperioden på 30-tallet, representert ved band som the Rhytmakers.
Bandet har spilt blant annet under Copenhagen Jazzfestival, Olavsfestdagene, Rørsosmartnan, i Oslo konserthus, på Trøndelag Teater og Ringve museum. Dessuten har Jazzmazzørene hatt flere kirkekonserter, blant annet i sjømannskirkene i København og New Orleans.
Lørdag står Terna Brygge på Sula for tur.