Espen Eriksen fra Stiftstaden sykkelklubb var først i mål på dagens Tour de Frøya. Vinnertiden ble 1.07.10,35. Den gamle løyperekorden på 1.03.10 ble dermed stående. Eriksen kom i mål rett foran Thomas Asphaug fra Gauldal sykkelklubb, som fikk tiden 1.07.10,37..

-  Et fint ritt og en fin dag å sykle Frøya rundt på, sier vinneren, Espen Eriksen etter målpassering.

Det var svært tett i teten, der de fem første ble klokket inn på kun et drøyt sekunds forskjell i tid. Raskeste øyværing ble Kolbjørn Jektvik, som sykler for Marine Harvest. Jektvik kom inn på tida 1.07.12, knappe to sekunder bak vinneren. I kvinneklassen tok Ruth Heidi Larssen (Aqualine) sølvplassen, et knapt øyeblikk bak vinneren Heidi Jørgensen Krokdal (CK Victoria)

Det var mange tilskuere som overvar årets sykkelfest fra sidelinjen på Sistranda. Heidi Glørstad Nielsen, leder for Tour de Frøya, vil takke alle frivillige som har stilt opp å fått gjennomført årets sykkelritt i øyregionen. Rittleder Arne Ervik berømmer deltagerne og det arbeidet Røde Kors og ambulansepersonellet.

-  Det ble i år noen mindre skader som trengte tilsyn og røntgen, men tatt i betraktning at det er ca. 700 som stiller, er vi meget godt fornøyd, sier Arne Ervik i Tour de Frøya.

Resultatservice

Racer menn:

Navn ; Klubb ; Startnr ; Tid etter vinneren

1. Espen Eriksen Stiftstaden Sykkelklubb 12 1:07:10,35 00:00,00

2 Thomas Asphaug Gauldal SK 3 1:07:10,37 00:00,02

3 Robert Aaring CK Victoria 48 1:07:10,78 00:00,43

4 Freddie Rømme Orkla CK 36 1:07:11,06 00:00,71

5 Roger Ervik Oppdal SK 13 1:07:11,42 00:01,07

6 Arnfinn Aune TVK 4 1:07:11,59 00:01,24

7 Kolbjørn Jektvik Marine Harvest 21 1:07:12,15 00:01,80

8 Petter Kjeldsberg Gauldal SK 262 1:07:12,18 00:01,83

9 Arvid Nyborg BEWi 33 1:07:12,25 00:01,90

10 Steinar Fahle Karlsen Brumunddal SK 24 1:07:12,31 00:01,96

11 Tom Arntsen Team Axel Bruun 1 1:07:12,69 00:02,34

12 Vegar Ulseth Norodd Sykkel 42 1:07:12,69 00:02,34

13 Even Flønes Skare Salmar 38 1:07:12,71 00:02,36

14 Roar Paulsen Lerøy 34 1:07:13,00 00:02,65

15 Ole Jonny Søreng Hemne Sykkelklubb 41 1:07:13,03 00:02,68

16 Rune Ytterdahl Krank 1 47 1:07:13,16 00:02,81

17 Rune Wolden Stiftstaden Sykkelklubb 45 1:07:13,32 00:02,97

18 Håvard Dromnes Stiftstaden Sykkelklubb 11 1:07:13,52 00:03,17

19 Magnus Sætereng Team Magnus 40 1:07:13,53 00:03,18

20 Max Kjær Powel 26 1:07:13,64 00:03,29

21 Kristoffer Formo Stiftstaden Sykkelklubb 15 1:07:13,71 00:03,36

22 Morten Bøstein-Melhus CK Victoria 10 1:07:13,86 00:03,51

23 Vidar Sollie Gauldal SK 256 1:07:14,16 00:03,81

24 Per Arne Hanssen TVK 18 1:07:14,20 00:03,85

25 Bendik Manum Byåsen Skiklubb 30 1:07:14,65 00:04,30

26 Arne Joar Sundet Lerøy 39 1:07:14,78 00:04,43

27 Bjørn Berg Krokstadøra IL 7 1:07:14,82 00:04,47

28 Øyvind Høiseth TVK 251 1:07:16,14 00:05,79

29 John Flatval Norodd Sykkel 14 1:07:19,15 00:08,80

30 Ketil Johnsen TVK 23 1:07:19,66 00:09,31

31 Karl Bekken BEWi 6 1:07:20,83 00:10,48

32 Lars Lian Lerøy 29 1:07:25,83 00:15,48

33 Frode Støre Bergrem TT 9 1:07:27,12 00:16,77

34 Kåre Rømuld Lerøy 37 1:07:28,70 00:18,35

35 Karl Einar Ulseth Norodd Sykkel 43 1:07:34,91 00:24,56

36 Geir Furberg Aqualine AS 16 1:07:36,33 00:25,98

37 Lars Einar Berg Wingvax AS 8 1:07:57,96 00:47,61

38 Christian Bekken BEWi 5 1:08:02,32 00:51,97

39 Lars Esten Heggvik Gauldal SK 19 1:08:25,91 01:15,56

40 Ståle Høyem Krank 1 20 1:08:41,34 01:30,99

41 Andreas Johansen Team Flatval 22 1:12:07,72 04:57,37

42 Kristian Hoff NOTEAM 72 1:12:26,58 05:16,23

43 Lars Risan HiST 98 1:12:27,49 05:17,14

44 Eirik Mosbakk Orkla CK 86 1:12:27,95 05:17,60

45 Steinar Kvalvik Salmar 80 1:12:28,09 05:17,74

46 Morten Belsvik Hemne Sykkelklubb 54 1:12:28,43 05:18,08

47 Roger Fillingsnes Ekkert 260 1:12:28,44 05:18,09

48 Øystein Jæger Meland CK Victoria 84 1:12:28,51 05:18,16

49 Oskar Eiriksson CK Victoria 60 1:12:28,53 05:18,18

50 Terje Haarberg NOTEAM 73 1:12:28,63 05:18,28

51 Hallgeir Pettersen Salmar 92 1:12:28,71 05:18,36

52 Alf-Jostein Hakkebo Aqualine AS 68 1:12:28,77 05:18,42

53 Even Dale Røttereng Atea BIL 59 1:12:28,93 05:18,58

54 Emil Herje Marine Harvest 71 1:12:29,00 05:18,65

55 Jan Krokdal Hemne Sykkelklubb 79 1:12:29,06 05:18,71

56 Per Arve Ekle NOTEAM 61 1:12:29,22 05:18,87

57 Karstein Ekle Visma 62 1:12:29,24 05:18,89

58 Rikard Ohren Hemne Sykkelklubb 91 1:12:29,29 05:18,94

59 Stig Tore Sørlie H.Sæther vvs a/s 105 1:12:29,50 05:19,15

60 Frank Hugo Øien TrønderEnergiBIL 107 1:12:29,52 05:19,17

61 Christian Bøe Havbrukstjenesten AS 58 1:12:29,53 05:19,18

62 Olav Abelsen NOTEAM 49 1:12:29,56 05:19,21

63 Georg Rabben Salmar 94 1:12:29,64 05:19,29

64 Knut Måsøval Salmar 87 1:12:29,65 05:19,30

65 Kaido Pôder Aqualine AS 93 1:12:29,80 05:19,45

66 Frank Nordtømme CK Krank1 89 1:12:29,92 05:19,57

67 Pål Risan HiST 97 1:12:30,09 05:19,74

68 Geir Nesset Trondhjems skøiteklub 88 1:12:30,15 05:19,80

69 Tommy Lystad Orkla CK 246 1:12:30,32 05:19,97

70 Per Johan Johansen Team Eidsvaag Rederi 76 1:12:30,34 05:19,99

71 Frode Harsvik Orkla CK 69 1:12:30,63 05:20,28

72 Atle Øyan TRØNDER-LYN 109 1:12:30,70 05:20,35

73 Jann William Bremnes NOTEAM 56 1:12:30,72 05:20,37

74 Geir Bergh Røros I.L 55 1:12:30,85 05:20,50

75 Stig Atle Moe Orkla CK 85 1:12:30,94 05:20,59

76 Ronald Fillan Utleira IL 65 1:12:31,00 05:20,65

77 Geir Salberg Trollheimen Sykkelklubb 265 1:12:31,14 05:20,79

78 Håvard Kvalvik NOTEAM 81 1:12:31,26 05:20,91

79 Frank Skjærstad CK Victoria 101 1:12:31,38 05:21,03

80 Torstein Jakobsen NOTEAM 74 1:12:31,80 05:21,45

81 Magne Sandvik Fjelldværøy IL 100 1:12:31,82 05:21,47

82 Robert Albriktsen Frøya og Hitra Sykkelklubb 50 1:12:31,85 05:21,50

83 Audun Kvalvik Delta Hitra 82 1:12:32,33 05:21,98

84 Erlend Haugen Wingan NOTEAM 106 1:12:33,64 05:23,29

85 Mats Redergård CK Victoria 96 1:12:34,01 05:23,66

86 Øystein Espnes Team Flisekompaniet 64 1:12:35,92 05:25,57

87 Sveinung Haltbakk Lerøy 17 1:12:58,89 05:48,54

88 Arve Kulvik Stiftstaden Sykkelklubb 27 1:14:28,44 07:18,09

89 Ove Mogård TVK 255 1:14:31,65 07:21,30

90 Odd Emil Ulvan Marine Harvest 44 1:14:38,14 07:27,79

91 Terje Osen NOTEAM 273 1:15:27,73 08:17,38

92 Steinar Nordsæther Elkem Thamshavn BIL 243 1:15:28,05 08:17,70

93 Gunnar Uv NOTEAM 271 1:16:48,54 09:38,19

94 Tor Selnes Elkem Thamshavn BIL 244 1:16:48,73 09:38,38

95 Steinar Bakk NOTEAM 270 1:16:50,56 09:40,21

96 Ståle Sæterbakk Elkem Thamshavn BIL 242 1:16:50,76 09:40,41

97 Vidar Kvamstad TKTK 123 1:16:50,82 09:40,47

98 Geir Anders Johansen NOTEAM 119 1:16:51,65 09:41,30

99 Brynjar Wingan Wingvax AS 131 1:16:54,52 09:44,17

100 Ragnvald Vollan Fagtak 129 1:16:59,62 09:49,27

101 Svein Kvalvik Team Kvalvik 122 1:17:16,72 10:06,37

102 Mads Fjeldsaunet TVK 254 1:17:18,05 10:07,70

103 Eivind Dale Squashkameratene 115 1:17:18,99 10:08,64

104 Dag Ove Johansen TKTK 120 1:17:34,60 10:24,25

105 Stian Rabben SK Blodsmak 250 1:18:00,52 10:50,17

106 Eskil Bekken BEWi 52 1:18:50,27 11:39,92

107 Kjell Karlsen Stiftstaden Sykkelklubb 77 1:18:52,17 11:41,82

108 Johan Anton Ervik Svanaug Elise 245 1:18:52,63 11:42,28

109 Jan Erik Kvingedal BEWi 83 1:18:54,52 11:44,17

110 Svein-Ture Kristiansen Orkla CK/ Reinertsen 78 1:18:56,79 11:46,44

111 Erlend Berg Krokstadøra IL 112 1:19:43,76 12:33,41

112 Terje Johansen NOTEAM 118 1:19:44,21 12:33,86

113 Morten Sivertsgård NOTEAM 266 1:19:45,67 12:35,32

114 Emil Stakseth NOTEAM 249 1:19:47,77 12:37,42

115 Thomas Are Berg Wingvax AS 113 1:20:10,86 13:00,51

116 Halvard Wedø NOTEAM 518 1:20:52,33 13:41,98

117 Rolf Leksen Fræna Sykkelklubb 28 1:20:53,09 13:42,74

118 Knut Kvaran TKTK 124 1:21:10,33 13:59,98

119 Arne Evald Johansen TVK 75 1:21:42,79 14:32,44

120 Roger Bekken Frøya og Hitra Sykkelklubb 53 1:21:44,64 14:34,29

121 John Terje Bremnes Atea BIL 57 1:21:47,30 14:36,95

122 Bjørn Ove Grøtan NGU B.I.L 241 1:23:04,92 15:54,57

123 Victor Stadin Raus Cycling Team 102 1:23:23,36 16:13,01

124 Vidar Øien Guttormsen Raus Cycling Team 108 1:23:25,11 16:14,76

125 Atle Svea Tursyklistene 103 1:23:49,06 16:38,71

126 Erik Jølle Team Sliten 121 1:24:37,51 17:27,16

127 Svein Haugen NOTEAM 70 1:25:08,97 17:58,62

128 Sigbjørn Egil Næss Vinjes Transport A/S 90 1:25:09,06 17:58,71

129 Roger Athammer Marine Harvest 111 1:25:45,21 18:34,86

130 Lasse Boberg Team Sliten 114 1:25:45,35 18:35,00

131 Alexander Grande NOTEAM 67 1:26:32,08 19:21,73

132 Kjell Samskott Orkla CK 99 1:27:10,76 20:00,41

133 Morten Westergaard Gauldal SK 130 1:27:38,70 20:28,35

134 Espen Askim NOTEAM 110 1:28:00,59 20:50,24

135 Einar Holstad Gauldal SK 117 1:28:04,75 20:54,40

136 Anton Fjeldvær Hitramat 116 1:28:57,27 21:46,92

137 Jonas Sæther NOTEAM 104 1:30:23,21 23:12,86

138 Helge Ulvund Adresseavisen BIL 128 1:36:05,80 28:55,45

139 Asbjørn Ervik Frøya Kommune 63 1:38:49,08 31:38,73

140 Paul Meland Team Eidsvaag Rederi 31 1:39:51,35 32:41,00

141 John Erik Rønning Salmar 127 1:41:04,05 33:53,70

Racer kvinner

Plass ; Navn ; Klubb ; Startnr ; Tid etter vinneren

1 Heidi Jørgensen Krokdal CK Victoria 147 1:15:14,79 00:00,00

2 Ruth Heidi Larssen Aqualine AS 148 1:15:15,03 00:00,24

3 Harriet Hestad Stiftstaden Sykkelklubb 142 1:15:15,23 00:00,44

4 Cathrine Claussen Mediaas Trondheim triatlon/Stiftstaden 149 1:17:45,63 02:30,84

5 Trine Johnsen Tursyklistene 146 1:20:10,92 04:56,13

6 Snefrid Vollan NOTEAM 153 1:21:20,41 06:05,62

7 Marthe Berg Krokstadøra IL 135 1:21:22,16 06:07,37

8 Hilde Haugnes Stiftstaden Sykkelklubb 141 1:23:35,50 08:20,71

9 Marte Sandvik Fjellværøy il 151 1:23:35,61 08:20,82

10 Johanna Grøntvedt Athammer Hitra IL 133 1:23:38,27 08:23,48

11 Margit Herje Bergrem 3T 136 1:23:43,59 08:28,80

12 Solgunn Korsnes Ohren Hemne Sykkelklubb 150 1:24:50,54 09:35,75

13 Marit Ulseth Ervik Frøya Kommune 139 1:24:50,95 09:36,16

14 Astrid Mjøen Holstad Leinstrand il 144 1:24:51,85 09:37,06

15 Karin Høyland NOTEAM 145 1:25:53,41 10:38,62

16 Gunn Berlotte S Bjørke Hemne Sykkelklubb 137 1:26:10,16 10:55,37

17 Ann Elin Øvergård Tursyklistene 154 1:28:09,12 12:54,33

18 Jenny Ervik Hamar IL/skøyter 140 1:28:16,60 13:01,81

19 Anita Vollan Belsvik Hemne Sykkelklubb 134 1:31:28,13 16:13,34

20 Tone Johansen TVK 257 1:35:25,43 20:10,64

21 Merete Gujord Holan NOTEAM 143 1:39:02,72 23:47,93

22 Gunn-Lise Dalen NOTEAM 138 1:39:14,72 23:59,93

Offroad menn

Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter

1 Kenneth Olsen Diamant 268 1:13:09,51 00:00,00

2 Bjarne Valås CK Krank 1/Team Sportsbua 195 1:13:09,62 00:00,11

3 Sindre Sæther Lokomotiv Sletten 269 1:13:10,58 00:01,07

4 Roger Hansen Møller Bil Trondheim AS 166 1:13:12,31 00:02,80

5 Geir Ola Botnan Siemens 158 1:13:12,69 00:03,18

6 Jørn Strandheim Handnesøya SK 192 1:13:12,75 00:03,24

7 Jan Egil Strand Renholdsverket BIL 190 1:13:12,84 00:03,33

8 Robert Mæle NOTEAM 179 1:13:12,97 00:03,46

9 Per Anton Vatten Trollheimen SK 196 1:13:13,03 00:03,52

10 Tommy Trøan Stiftstaden Sykkelklubb 194 1:13:13,08 00:03,57

11 Bjørn Lindgaard 3T Treningsenter\Stiftstaden S 172 1:13:13,09 00:03,58

12 Eigil Lyng CK Krank 1 176 1:13:13,28 00:03,77

13 Kurt Rønning Lerøy 184 1:13:13,42 00:03,91

14 Jan Strand NOTEAM 191 1:13:15,02 00:05,51

15 Rune Vollan Gauldal SK 198 1:13:18,65 00:09,14

16 Knut Løkke GO123 177 1:13:22,16 00:12,65

17 Espen Hoff Stiftstaden Sykkelklubb 167 1:14:21,15 01:11,64

18 Morten Hoff Klungerbo Stiftstaden/Team Velux Isola 171 1:16:21,99 03:12,48

19 Karl Thore Stavø Stiftstaden Sykkelklubb 188 1:17:18,72 04:09,21

20 Pål Kristian Moe SK Blodsmak 178 1:18:09,07 04:59,56

21 Einar Johan Andreassen SK Blodsmak 155 1:18:09,61 05:00,10

22 Lasse Rostad Ringnes E.C.Dahls Bryggeri 182 1:18:11,16 05:01,65

23 Nils Harald Schrøen Vinmonopolet 186 1:18:12,55 05:03,04

24 Stig Asle Flatmo Telenor BIL 163 1:18:13,93 05:04,42

25 Espen Vold Team Velux isola 197 1:19:03,14 05:53,63

26 Inge Høiseth SK Blodsmak 169 1:19:18,54 06:09,03

27 Kjell Brujordet Stiftstaden Sykkelklubb 159 1:19:18,79 06:09,28

28 Børge Godhavn SK Blodsmak 164 1:19:19,59 06:10,08

29 Roger Sundal SK Blodsmak 193 1:19:20,56 06:11,05

30 Hans Erik Olufsen NOTEAM 180 1:19:23,37 06:13,86

31 Bjørn Olav Aamo Malvik Idrettslag 199 1:19:23,76 06:14,25

32 Stig Ove Avset Lerøy 156 1:19:24,38 06:14,87

33 Jan Aavik Stokkankameratene 224 1:20:47,26 07:37,75

34 Steffen Mo Elfag Norge 215 1:20:48,02 07:38,51

35 Geir Hansen Sparebanken Hemne 209 1:20:48,05 07:38,54

36 Øyvind Grønvik Team HKB 207 1:20:48,28 07:38,77

37 Terje Eidsvaag 3T Byåsen 206 1:20:49,17 07:39,66

38 Geir Fillingsnes Ekkert 258 1:20:49,43 07:39,92

39 Joakim Grøtte NOTEAM 252 1:20:50,54 07:41,03

40 John Arne Dybvaag TrønderEnergi 204 1:20:50,64 07:41,13

41 Knut Grønvik Ranheim Skiklubb 208 1:20:50,87 07:41,36

42 Andre Jensen Stokkankameratene 211 1:20:51,02 07:41,51

43 Erik Brøndbo NOTEAM 261 1:20:56,04 07:46,53

44 Kristian Skagemo Stiftstaden Sykkelklubb 219 1:20:58,63 07:49,12

45 Jan Helge Hongslo Atea BIL 168 1:21:33,46 08:23,95

46 Arne Olav By Svorkmo NOI 267 1:21:37,94 08:28,43

47 Arnfinn Hamstad Hamstad BIL 165 1:21:40,34 08:30,83

48 Brage Johansson Team Velux isola 170 1:22:47,74 09:38,23

49 Tor Osvald Lund Rema 1000 175 1:22:48,76 09:39,25

50 Lars Lauve Rønning Atea BIL 183 1:22:49,65 09:40,14

51 Gøran Rogne Lerøy 181 1:22:49,87 09:40,36

52 Halvor Celius Byåsen IL 162 1:22:50,81 09:41,30

53 Kurt Sandseter Follafoss IL Sykkel 185 1:22:53,78 09:44,27

54 Vidar Myhre Marine Harvest 32 1:22:54,57 09:45,06

55 Arvid Gunnar Sivertsen Elite BIL 187 1:22:55,11 09:45,60

56 Tore Loktu Lerøy 173 1:22:56,81 09:47,30

57 Fredrik Ludvigsen Team Velux Isola Cembrit 174 1:22:57,56 09:48,05

58 Kyrre Leonhardsen NOTEAM 213 1:24:08,46 10:58,95

59 Edgar Aukan Nidaros Sykkelklubb 201 1:24:08,58 10:59,07

60 Kai Arild Normannseth Elfag Norge 217 1:26:53,73 13:44,22

61 Kjell Sundli Raus Cycling Team 272 1:27:25,48 14:15,97

62 Roger Hansen NOTEAM 253 1:27:25,70 14:16,19

63 Stian Jakobsen Ahlsell 210 1:27:32,16 14:22,65

64 Jørn Endresen Asko 248 1:28:04,43 14:54,92

65 Per Ludvig Bjerke NVE 203 1:28:30,94 15:21,43

66 Stein Dyrseth Orkla CK 205 1:28:52,98 15:43,47

67 Øystein Haavik Ekkert 259 1:28:53,10 15:43,59

68 Brede Stenkløv Stenkløv og Holte AS 189 1:30:20,92 17:11,41

69 Stig Straum NOTEAM 221 1:31:13,85 18:04,34

70 Pål Venås NOTEAM 222 1:31:25,36 18:15,85

71 Svein Gunnar Arntzen Gauldal SK 200 1:31:25,46 18:15,95

72 Ingvar Kjærvik NOTEAM 212 1:32:55,39 19:45,88

73 Trond Lysklætt Aqualine AS 214 1:36:06,03 22:56,52

74 Jan-Erik Aadahl Team Velux Isola Cembrit 223 1:36:23,23 23:13,72

Offroad kvinner

Plass Navn Klubb Start nr. Tid Etter

1 Pia Reksen NOTEAM 238 1:25:26,11 00:00,00

2 Ingeborg Kvålsvoll Gauldal SK 232 1:25:26,39 00:00,28

3 Marit Lægdheim Moe SK Blodsmak 233 1:25:27,90 00:01,79

4 Gøril Ervik Stiftstaden Sykkelklubb 228 1:25:28,01 00:01,90

5 Vibeke Wintervoll Stiftstaden Sykkelklubb 240 1:25:35,12 00:09,01

6 Mona Rabben SK Blodsmak 237 1:34:06,01 08:39,90

Teten fotografert i Hellesvikkrysset. (Foto: Bjørg Støen)